Моделювання процесу безперервної валкової формовки у ПП QForm

Понедельник, 22 Апрель 2019

Докладчик

Бобух Александр Сергеевич

Бобух Александр Сергеевич

 • Должность: доцент
 • Звание, степень: к.т.н.
 • Организация: Национальная металлургическая академия Украины
 • Подразделение: кафедра "Обработка металлов давлением"
 • Город: Днепр
 • E-Mail: Этот адрес электронной почты защищен от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра. | Направление моделирование, прокатка, Трубы


  Тип доклада

  Информационное сообщение

  Аннотация

  Зварювання із застосуванням сучасних технологій дозволяє отримувати шви високої якості, які можуть порівнюватися по міцності з суцільнометалевим виробом. Це дозволяє істотно розширити сферу використання такого трубопрокату і виконувати монтаж в таких місцях, де раніше допускалося застосування тільки безшовних матеріалів. Трубні вироби зварні роблять виробничий процес дешевшим, завдяки і технології виробництва, і незначним фінансовим витратам.

  Формувальний стан є ділянкою технологічної лінії, який найбільш сильно впливає на виконання сучасних вимог, що пред'являються до продукції, що отримується на ТЕЗА. Головним завданням для забезпечення необхідної якості є створення монотонного осередка деформації при формоутворенні труб.

  При створенні сучасного обладнання забезпечення стійкого процесу формування в основному досягається розробкою нового робочого інструменту. Конструкції ж формувальних клітей, а також конструкції вузлів осей валків, не зазнають будь-яких серйозних змін.

  Одним із способів модернізації існуючих «класичних» формувальних станів є введення до складу комплексу обладнання еджерних і кромкогібочних клітей, впровадження яких відрізняється малою вартістю і простотою. Додаткові кліті, що входять в даний комплекс обладнання, не тільки направляють трубну заготовку в подальшу кліть, запобігаючи тим самим зміщення смуги щодо осі формування, але також дозволяє нівелювати розпружування металу після виходу з формувальних клітей. Тим самим запобігаючи утворенню таких дефектів як злам і гофроутворення.

  При спробах збільшення продуктивності ТЕСА виникають труднощі, зумовлені недостатньою вивченістю деяких питань технології процесу формування та зварювання трубної заготовки, її напружено-деформованого стану в калібрі валків опорно-зварювального вузла і при виході з нього. Необхідно доповнити теоретичні уявлення та експериментальні дослідження цих процесів, що дозволить створити оптимальну конструкцію обладнання і технологію для виробництва труб на підвищених швидкостях.

  В роботі проведено дослідження геометричних параметрів, напружено-деформованого стану трубної заготовки та силових параметрів процесу формозміни в лінії стану ТЕЗА 20-76.

  Комментарии (0)

  Оставить комментарий

  Please login to leave a comment.