Дослідження параметрів процесу прокатки штаб зі сплаву системи Al-Mg, легованого Sc

Понедельник, 11 Ноябрь 2019

Докладчик

Коноводов Дмитрий Владимирович

Коноводов Дмитрий Владимирович

 • Должность: доцент кафедры обработки металлов давлением
 • Звание, степень: доцент, кандидат технических наук
 • Организация: Национальная металлургическая академия Украины
 • Подразделение: кафедра "Обработка металлов давлением"
 • Город: Днипро
 • E-Mail: Этот адрес электронной почты защищен от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра. | Сайт: http://dmeti.dp.ua/ru/mdiv/i2008/p-2/e58 | Направление Горячая прокатка полос, лист, моделирование, прокатка, сталь, холодная прокатка полос


  Тип доклада

  Информационное сообщение

  Аннотация

  Висока питома міцність та корозійна стійкість алюмінієвих сплавів, обумовили їх широке застосування у автомобільній та авіаційній галузях промисловості. Наприкінці 20-го століття для транспортного машинобудування була розроблена серія сплавів на основі системи Al-Mg, легованих скандієм. Ці сплави призначені для виготовлення як зварних, так і безшовних конструкцій, що працюють у широкому діапазоні температур, і мають у всіх видах напівфабрикатів більш високі, ніж у сплавів системи Al-Mg, характеристики міцності.

  Однак, отримання виробів з цих сплавів методами обробки металів тиском має певні проблеми. Це пов'язане з тим, що підвищений опір деформації та низька пластичність приводять до високих матеріальних витрат і багатоциклічної обробки, або взагалі повного руйнування зразків під час пластичної деформації. Крім того, впровадженню виробів з вищевказаних алюмінієвих сплавів в Україні, перешкоджають проблеми з отриманням вихідних литих заготовок.

  На сьогоднішній день існують дослідження процесів обробки тиском сплавів системи Al-Mg, легованих скандієм. Однак обсяг досліджень процесів прокатки штаб з таких сплавів, дуже обмежений.

  У доповіді наведено результати досліджень процесу прокатки штаб зі сплаву системи Al-Mg-Sc, в умовах кафедри ОМТ НМетАУ.

  Комментарии (0)

  Оставить комментарий

  Please login to leave a comment.